pre-loader

Centrum Seniora w Szczecinie

Polecane

ul.Bolesława Śmiałego 16/u2, 70-351 Szczecin

Dane kontaktowe

Numer telefonu
Strona Internetowa
Social Media placówki

Opis

Od 19 czerwca 2019 r. drzwi Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego 16/U2 w Szczecinie, czyli nowego miejsca na mapie miasta dedykowanego najstarszym mieszkańcom Szczecina, są szeroko otwarte.

U podstaw pomysłu stworzenia Centrum Seniora leży idea aktywizacji osób starszych. Jest to placówka, która pełni funkcję miejsca integrującego mieszkańców. Dodatkowo, to właśnie w tym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogą zaczerpnąć wiedzy na temat różnych aktywności na rzecz seniorów, które mają miejsce w Szczecinie. Centrum ma przede wszystkim służyć pobudzaniu aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturalnej, zdrowotnej czy też edukacyjnej osób, które są już na emeryturze. Jednocześnie, jest to realizacja jednego z celów, które prezydent Piotr Krzystek przed sobą postawił.

Celem Centrum Seniora jest wychodzenie naprzeciw zróżnicowanym potrzebom osób starszych, stwarzając przy tym warunki szeroko pojmowanego rozwoju seniorów, wsparcia społecznego oraz przygotowania do życia na emeryturze. W ramach realizacji zadania przewidziane jest m.in. aktywizowanie osób starszych poprzez różnorodne kursy, szkolenia i warsztaty, prowadzenie punktu informacyjnego dla seniorów oraz ich rodzin, prowadzenie działań w zakresie integracji międzypokoleniowej, jak również realizowanie badań i analiz potrzeb społecznych środowiska seniorów i ich rodzin.

W wyniku otwartego konkursu ofert BDO/SP/2022/023 – Prowadzenie Centrum Seniora (CS) w Szczecinie w latach 2022-2024 ogłoszonym przez: Gminę Miasta Szczecin – Wydział Spraw Społecznych wyłoniono oferenta – Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno- Społecznych „TWIKS” które do końca 2024 roku będzie prowadzić placówkę. Lokal, w którym funkcjonuje Centrum Seniora został przygotowany i przekazany przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Godziny otwarcia

Zamknięte teraz
 • Poniedziałek
  08:00 - 16:00
 • Wtorek
  08:00 - 16:00
 • Środa
  08:00 - 16:00
 • Czwartek
  08:00 - 16:00
 • Piątek
  08:00 - 16:00
 • Sobota
  08:00 - 16:00
 • Niedziela Zamknięte

Lokalizacja

Adres
ul.Bolesława Śmiałego 16/u2, 70-351 Szczecin

Wyślij wiadomość

Centrum Seniora w Szczecinie 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Skip to content