pre-loader

Dom pomocy społecznej Pruszków

Polecane

40, Żbikowska, Żbików, Pruszków, powiat pruszkowski, województwo mazowieckie, 05-800, Polska

Dane kontaktowe

Numer telefonu
Strona Internetowa

Opis

W cichej, urokliwej, willowej części Pruszkowa, przy ulicy Żbikowskiej 40, znajduje się Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek, przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz starszych niepełnosprawnych intelektualnie. Przygotowane są 93 miejsca mieszkalne.

Dom prowadzony jest wg “systemu rodzinkowego” – czyli “na wzór rodziny naturalnej” . Dzięki temu w Domu panuje duch rodzinny nasycony ciepłem i życzliwością. W praktyce funkcjonuje to w nastepujący sposób – w Domu zorganizowano 5 grup /5 rodzinek/, każda z nich jest odrębna: posiada swoich opiekunów, ma swoje pomieszczenia: pokoje sypialne, stołówkę wyposażoną w różnoraki sprzęt, toalety, wspólne pomieszczenia rekreacyjne. Życie w rodzince daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia poczucie przynależności, poprzez wzajemną troskę o siebie i pomoc wzmacnia poczucie własnej wartości, buduje pozytywne relacje oraz sprzyja budowaniu trwałych więzi. Właściwa opieka, możliwość samorealizacji /rozwijanie zdolności i talentów/, pielęgnowanie więzi z najbliższymi i przyjaciółmi znakomicie wpływa na komfort codziennego życia.

W Domu przygotowane są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe, dodatkowo kilka jadalni, sale rekreacyjne, rehabilitacyjne, pracownie terapeutyczne. Dom zapewnia opieke duchową – jest kaplica. Placówka posiada dużą przestrzeń – piękne miejsca rekreacyjne. W DPS zapewniona jest całodobowa opieka medyczna, świadczy się usługi terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz edukacyjne. ponadto pensjonariusze regularnie uczestniczą w życiu społecznym poprzez udział w ważnych wydarzeniach lokalnych, organizowane są wycieczki oraz liczne spotkania i imprezy okolicznościowe.

Udogodnienia

  • obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Lokalizacja

Adres
40, Żbikowska, Żbików, Pruszków, powiat pruszkowski, województwo mazowieckie, 05-800, Polska

Wyślij wiadomość

Dom pomocy społecznej Pruszków 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Skip to content